Služby

Co pro vás můžu udělat

Plný rozsah pohybu ramenního kloubu a stav bez bolesti jsou dva hlavní cíle, kterými se v ambulanci zabývám. Při vyšetření kladu maximální důraz na kvalitu a profesionalitu.

Ultrazvukové vyšetření

Popis kdy služba klientovi pomůže nebo proč by ji měl chtít.

více informací

V mé ambulanci je každý ramenní kloub vyšetřen nejmodernějším ultrazvukovým přístrojem kanadské společnosti Synergy. Pomocí tohoto špičkového ultrazvuku se bezchybně detekují patologické stavy rotátorové manžety a šlach, dále přítomnost výpotku či zánětu v kloubech a spousty dalších onemocnění ramenního kloubu. Vyšetření je zcela bezbolestné, pohodlné, zdraví neškodné a pro pacienta velmi příjemné.

Léčba krevní plazmou

Pro mírnou až středně těžkou osteoartrózu a některé sportovní úrazy

více informací

Terapie ACP – jak to funguje
Hojení zraněných nebo zanícených tkání zahrnuje komplexní a přesně regulovanou sérii přirozených procesů v těle. Trombocyty (krevní destičky) hrají v tomto procesu důležitou roli. V místě poranění uvolňují růstové faktory, které iniciují obnovení poškozené tkáně a brání bolestivým zánětlivým procesům. Terapie ACP vychází z našeho pochopení těchto procesů. Vysoká koncentrace růstových faktorů podporuje samouzdravovací procesy v těle.

Terapie ACP pro mírnou až středně těžkou osteoartrózu
Stále více lidí se věnuje fyzickým aktivitám do pokročilého věku. Často je však tato fyzická aktivita omezena osteoartrózou. Mezi typické příznaky rané osteoartrózy patří bolesti kloubů a ranní ztuhlost. Dalším typickým příznakem je bolest po dlouhém období nečinnosti, která po krátké procházce ustoupí. Tyto příznaky jsou způsobeny opotřebením kloubní chrupavky.

Kdy terapie ACP pomáhá?
Terapii ACP lze použít u pacientů s bolestivou mírnou až středně těžkou osteoartritidou (stupeň I–III).

Proces léčby
1. Odebere se krev z žíly v paži
2. Separačním postupem se extrahují a koncentrují požadované tělesné látky
3. Látky se injekčně aplikují do postižené oblasti

Výhody pro pacienta
■ Ambulantní výkon
■ Rychlý proces (<30 min)
■ Biologické látky vytvořené vlastním tělem

Ve studiích terapie ACP nebyly hlášeny žádné nežádoucí vedlejší účinky nebo komplikace.

Terapie ACP u určitých sportovních úrazů
Příležitost k rychlejšímu návratu k vašim aktivitám! Pokud v současné době podstupujete léčbu vazů, šlach nebo poranění svalů, zeptejte se svého lékaře, jak by podpůrná terapie ACP mohla podpořit proces hojení.

Kdy terapie ACP pomáhá?
Studie potvrdily účinnost léčby ACP u epikondylitidy (tenisový loket), patelární tendinitidy skokanské koleno) a plantární fasciitidy (patní ostruhy).

Magnetická rezonance

Popis kdy se služba hodí

více informací

Magnetická rezonance (MR) je moderní zobrazovací vyšetřovací metoda, která nevyužívá rentgenové záření, ale využívá silné magnetické a radiofrekvenční ektromagnetické pole.
Vyniká především vynikajícím kontrastním rozlišením jednotlivých tkání, tj. schopností odlišit od sebe i tkáně s velmi obdobnou strukturou. V praxi to znamená nejen například vynikající odlišení normální tkáně od tkáně postižené patologickým procesem. V tomto ohledu má magnetická rezonance výsadní postavení mezi všemi zobrazovacími metodami.

Důležité je zmínit, že dosud nebyly prokázány žádné škodlivé vedlejší účinky magnetické rezonance na lidský organizmus. Vyšetření není bolestivé. V ambulanci spolupracuji s několika špičkovými pracovišti poskytující vyšetření magnetickou rezonanci.

Artroskopické operace kloubů

Popis kdy se služba hodí

více informací

Artroskopie kloubu je miniinvazivní endoskopická metoda umožňující prohlédnutí dutiny kloubů, ošetření kloubní chrupavky, kloubního pouzdra, vazů, šlach a dalších nitrokloubních struktur.

Samotná artroskopie se provádí ze dvou, tří nebo čtyř malých, několika milimetrů velkých ranek. Veškeré artroskopické i složíté rekonstrukční výkony provádím pomocí nástrojů firmy Arthrex, včetně špičkové artroskopické věže, obsahující monitory i kamery v rozlišení 4K.

Pohyb bez bolesti

Ambulance Třinec

tel. k objednání 558 309 487
(volejte 07:00-08:00, 13:00-14:30)

Navigovat

Ambulance prostějov

tel. k objednání 730 150 909, 582 302 970
(volejte po.-čtv. do 15:00, pá. do 11:00)

Navigovat
volné termíny